1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що оцінок немає)
Loading...

Хто такі криптовалютні кити і як вони впливають на ринок

У величезному океані криптовалютного трейдингу більшість трейдерів можна порівняти з дрібною рибою. З акулами схожі пампінгові групи, А з китами-невелика кількість власників найбільших активів. Хто і яким чином контролює кріпторинок і чи здатні рядові трейдери отримати свою частку прибутку від дій китів? Давайте розберемося!

Криптовалютные кити – хто це?

Кити-це найвпливовіші гравці, які володіють достатньою для управління ринком кількістю монет. Чим обумовлено їх вплив на кріптовалютний ринок?

Порівняємо капіталізацію звичайного і криптовалютного ринку. Маємо 65 трлн проти приблизно 300 млрд доларів. Природно, що у відносно невеликому криптовалютном океані стати помітною фігурою значно простіше.

Криптовалютные кити, які оперують величезними сумами, практично непідконтрольні регулювання з боку державних регуляторів і банків.

Ціну монети визначає виключно попит. Тому кити з величезними активами можуть на свій розсуд маніпулювати криптовалютным ринком.

Разом маємо наступне: у кита дуже багато кріптовалюти, яку він використовує заради вигоди. А тисячі риб і рибок щодня наповнюють криптовалютный океан своїми відносно скромними інвестиціями, надаючи китам можливість швидкого і легкого заробітку.

Чим ширше простір, тим простіше розвернутися величезному киту. Тому найбільші кріптовалютние кити вибрали океан біткоіни. Це:

ті, хто раніше всіх намайніл або встиг скупити тисячі, а то й десятки тисяч Битків;
великі хедж-фонди;
кріптовалютние біржі або виробники обладнання для Майнінг, здатні купити/добути будь-яку кількість монет.
В океані ВТС 80 відсотків монет у розпорядженні 109 власників-людей і бірж. Приблизно така ж картина в эфириуме, де 40 відсотків монет припадає на ТОП-100 гаманців. У ряді криптовалют цей показник становить навіть 90 відсотків. Але, з огляду на те що біткоіни має найбільшу на сьогодні капіталізацію, ВТК-кити найбільш впливові на крипторинку.

Існує, втім, думка, що криптокітів немає в природі і обмеженій групі операторів не дано управляти ринком. Але це не відповідає реальності. Кити з колосальними активами впевнено почувають себе в океані крипти і здатні одним легким рухом керувати ситуацією на ринку.

Які стратегії використовують криптокиты?

Стратегій небагато, всього три:

Полоскання з повторенням
Суть проста, така ж, як на звичайному валютному або фондовому ринку. Кіт ініціює продаж великої маси монет за ціною нижчою, ніж ринкова. У інвесторів спостерігається легка паніка, і вони масово позбавляються від подешевшала монети. В результаті курс крипти падає. Ненажерливий кит в цей момент починає скуповувати недорогу монету і курс відновлюється, а то і перевищує попередній рівень. Цей цикл кит може повторювати, скільки йому заманеться.

Арифметика така. У кита, наприклад, є 20000 битків за курсом 6000 доларів. Він виставляє на біржу 6000 ВТС по 5800. Інвестори, бачачи тренд на зниження ціни, беруть активну участь у продажу своїх скромніших активів. В результаті ціна битка опускається до 5000 доларів. Ось тоді кит моментально викупить свої 6000 ВТС, і ще докупить монет за ним же заниженою ціною. Разом після продажу 6000 ВТК за 34 млн. доларів, кіт за ті ж гроші купує 7000 ВТС. Це і є виполіскування біткоіни з трейдерських гаманців.

Спуфинг
Тут киту навіть немає потреби викладати на продаж власні активи. Він просто створює ілюзію зростання або падіння курсу монети, виставивши на біржах великі ордери, які будуть дуже скоро скасовані і, природно, не виконані. При цьому неважливо на продажу або на покупку виставлені ордери.

Кіт створює великий ордер. Наприклад, на покупку, і дрібні трейдери починають закуповувати монету. Курс стрімко зростає і в самий піковий момент кіт скасовує свій ордер і продає монети за завищеною ціною.

Аналогічно і при створенні ордера на продаж великої кількості крипт. В результаті паніки дрібні інвестори активно позбавляються від дешевшає монети, і при мінімальній її ціною кіт скасовує ордер і спокійно скуповує недорогу крипту.

Головне в спуфинге – ордери, які кит не планує виконати. Але є і момент ризику втратити активи, якщо, наприклад, виставлені але низькою ціною 10000 битків будуть викуплені трейдерами моментально. Якщо ж ресурсів для покупки у трейдерів виявиться недостатньо, то в очікуванні викупу ордера вони самі стануть знижувати ціну монети, що і буде грати на руку ініціює хвилю киту.

Позабіржовий трейдинг
Для непублічної торгівлі кити вибирають закриті групи брокерів, що працюють поза бірж, або біржі з приватними ставками. Стратегія Pump&Dump викладена в статті вище.

Кити і їх вплив на крипторынок

Відразу ж зауважимо про неспроможність теорії змови про нібито прагненні невеликої групи китів прибрати до своїх рук весь крипторынок. Але навіщо тоді китам монети, якщо вони тільки в їх руках? Адже вони тим багатші, чим більше інвесторів буде на ринку.

Що хорошого стало для китів після недавнього обвалу ВТС? Вони, безсумнівно, заробили своє, але ринок втратив багато діючих інвесторів і ще більше потенційних. В результаті вартість активів китів різко знизилася. Як бачите, обвал крипти в довгостроковій перспективі китам не потрібен.

На крипторынке власники великих активів підтримують баланс і задають стратегічний вектор розвитку. А те, що від різкого руху кита завжди буває хвиля, то це тільки привід звичайному трейдеру заробити на підвищенні або зниженні.

Як рядовому інвестору жити серед китів?

Досвідчені трейдери тому і успішні на крипторинку, що знають, як вести себе в ситуації, коли кіт почав проявляти активність. Наприклад, кіт вирішив зіграти на пониженні. Хом’яки і більшість недостатньо досвідчених трейдерів негайно почнуть продавати свої активи. Але розумніше слідувати стратегії кита-трохи почекати і почати скуповувати крипту. Те ж стосується і ситуації, коли кіт підвищує вартість битка або алькоіна.

У звичайного інвестора єдине завдання-не пропустити спровокований китом тренд. Що для цього потрібно зробити?

Слідкуйте за тим, що відбувається на великих криптокошельках. Будь-яке відхилення від звичної норми відрахувань свідчить про те, що кіт вирішив викинути на ринок активи і, як наслідок, слід очікувати зміни курсової вартості монети. Якщо вона різко падає – закуповуйте, зростає – продавайте. Але! Проконтролюйте тренд на декількох топових гаманцях.
Відстежуйте журнали ордерів топових бірж. Якщо в ньому з’явилася несподівано величезна пропозиція продажу / покупки, то це явна ознака того, що кіт почав свою гру. Кіт – він великий і може легко створити ілюзію обвалу або дефіциту монети. Дійте як він 0 – не поспішайте купувати або продавати активи. Дочекайтеся серйозного спаду або підйому і тільки тоді приступайте до активних дій – продажу або купівлі.
Хто заробляє на хвилях кріпторинкак, створюваних могутніми китами? Вони ж, кити, і досвідчені трейдери, здатні своєчасно помітити китовий тренд і вжити адекватних заходів. За чий рахунок наживаються кити і акули? За рахунок все тих же «хом’яків», і недосвідчених трейдерів, які себе такими не вважають.

Тому недосвідченим інвесторам брати участь в китових іграх не має ніякої перспективи, хіба що комусь посміхнеться удача. Кити – необхідний і корисний елемент будь-якої екосистеми – хоч цього океану, хоч світу кріптовалюти. Більш дрібній рибі слід або розуміти свою вигоду від будь-якого руху гіганта, або триматися від нього подалі.