1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що оцінок немає)
Loading...

Чи Реально рядовому трейдеру заробити на пампінгу?

Що собою являє пампінг на криптовалютном ринку?

Перше слово в Pump&Dump вже роз’яснює суть схеми – різке штучне нарощування вартості вартість монети. Все гранично просто – пампер, користуючись своїми величезними ресурсами, створює умови, при яких вартість монети різко підвищується. Створений штучно ажіотаж підстьобує активність рядових трейдерів.

Арифметика виглядає так:

Є, наприклад, монета, яка сьогодні коштує 1 USD, несподівано для ринку купується пампером в кількості 100 000 одиниць. Це обов’язково підвищує її ринкову вартість, адже закупівля крипти в такій кількості не може не позначитися на активність більш дрібних трейдерів.
Трейдерів можна розгойдати і за допомогою створення різного роду інформаційних приводів, відповідних дійсності або фейкових. Завдання просте – зробити так, щоб максимум інвесторів повірив у майбутнє зростання ціни кріптовалюти.
В результаті, наприклад, монета стала дорожче в 10 разів. Це і є прекрасна можливість продати закуплені зовсім недавно сто тисяч монет по 10 USD.
Прибуток ініціатора пампінга порахувати нескладно. Це буде чесно зароблений за день мільйон USD брудними. Звідки він взявся? З схудлих гаманців все тих же «хом’яків».
Яку валюту можна пампити? Теоретично будь-яку. Але біткоіни і монети з ТОП-10 з багатомільярдної капіталізацією пампіть складно. Там занадто багато користувачів і тому для пампа потрібно буде не менше декількох мільйонів USD. Тому об’єктом пампінгу можна вибрати монети менш популярні, що володіють такими характеристиками:

капіталізація крипти не повинна бути високою;
монета повинна показувати тривалий стан врівноваженої ціни (флет);
у розпорядженні трейдера повинна бути технологія, що забезпечує створення ажіотажу на біржі/ринку;
монета не повинна мати негативну історію.
Нескладно зробити висновок, що пампери вважають за краще крипту, яка бажає пробитися в ТОП кріпторинка, про яку мало хто знає або встигли забути. Втім, криптокиты нерідко самі створюють не відповідають реальності інфоприводи і поширюють інформацію про крипті самостійно.

Пампінг проводиться на біржових торгових майданчиках, таких як що відзначилися останнім часом Bittrex і Yobit. Втім Bittrex з недавніх пір активно зайнявся припиненням пампінга. Як би там не було, але пампінг випробувало більшість альткоіни, з чого випливає, що можливостей короткого заробітку більш ніж достатньо.

Хто він – організатор пампінгу?

Якщо є потенційна можливість заробити на пампінгу, але найкраще ініціювати і очолити процес самостійно. Практика свідчить, що, якщо накачати монету всього на 50 відсотків, то чистий прибуток складе приблизно 10 відсотків. Але це мінімум, адже при хорошому розкладі організаторам вдається подвоїти вартість монети. А це вже 50 відсотків прибутку з повітря за кілька хвилин.

Хто може організувати пампінг:

одинак, який володіє серйозними активами кріптовалюти;
група дрібних інвесторів, які об’єднали свої активи для пампінга.
У першому випадку кит або акула кріпторинка повинен мати в своєму розпорядженні активи вартістю від десятків до сотень тисяч USD. Мінімальний поріг становить 15000 USD.

Менш витратний другий варіант складний в організаційному плані:

Кілька трейдерів об’єднують зусилля для пампінгу спільно обраної кріптовалюти. Вони створюють погодинний / похвилинний план і діють узгоджено.

Ініціатор може в соцмережі створити пампінгову групу і залучити до пампінгу всіх бажаючих. Він і тільки він подає сигнали як і коли діяти учасникам групи.

У будь-якому випадку організувати пампінг-справа недешева і не по кишені дрібному інвестору.

Які шанси має пересічний інвестор?

Як було викладено вище, самостійно організувати пампінг рядовому інвестору проблематично, якщо не сказати неможливо. Тому розглянемо кілька робочих сценаріїв:

Стати учасником пампинговой групи
Не будемо перераховувати з назви, але зауважимо, що більшість з них влаштувалися в Telegram і складаються з тисяч і навіть десятків тисяч учасників.

Теоретично все просто-зареєструйтеся, стежте за оголошеннями про планований пампінг, беріть участь в закупівлі крипти і зливайте її на піку вартості. А ось практично не все так просто. Інвестор повинен розуміти, що організатор пампінгу в першу чергу зацікавлений у власному прибутку і тому члени групи можуть отримати інформацію про закупівлю або зливі монет в самий останній момент. А інвестору зовсім не цікаво опинитися у величезній черзі бажаючих вчасно купити або продати монету. Виходить, що організатори часто використовують групу в якості масовки, що розгойдує криптовалюта.

Пампинг своїми руками
Щоб ініціювати масштабний пампінг, потрібно провести серйозну попередню роботу:

пропіарити мало кому відому крипту;
створити і поширити ефектні інформаційні приводи;
ініціювати галас в трейдерському середовищі посередностями біржових чатів.
Після цього у пампера створюються оптимальні умови для своєчасного входу в першу хвилю пампінга, коли його конкуренти тільки починають скупку монети. Але створити умови і відстежити їх результат – це різні матерії. Щоб не моніторити день і ніч стан кріпторинка, можна використовувати такі інструменти:

Підписка на пампинговых каналах соцмереж. Це зручно, адже, навіть якщо трейдер не планує участь в пампінгу, то він, принаймні, може відстежувати новини і при бажанні включитися в процес.’
Використання спеціального сервісу для моніторингу. Такого як CoinData.
Використання бота, що відстежує пампінг. Це, наприклад, CoinToolsBot.
Створення відкладених ордерів. Це найбільш безпечний спосіб. Трейдер просто виставляє на біржі шорт-ордер з явно завищеною ціною покупки, який спрацює при пампінгу, або буде просто скасований.
Арифметика така – в середньому чистий прибуток рядового інвестора залишає близько 54 відсотків.

Кілька рекомендацій як уникнути втрат при пампінгу

Для дрібного інвестора пампінг ризикована зона. Тому трейдеру не будуть зайвими наші прості поради:
Пампинговый канал з численними учасниками – не найефективніший спосіб заробітку. Якщо ж Ви зважилися взяти участь в групі памперів, то зверніть увагу на кількість її учасників. Поцікавтеся репутацією групи на сторонніх форумах. Переконайтеся, що сповіщення про пампінг прийде своєчасно.

У пампінгу, як правило, дві хвилі. Оптимальний вихід – на максимумі першої хвилі, після якої відбудеться невеликий спад, а потім ще більш високий ріст ціни Монети. Так ось – не сподівайтеся отримати надприбуток на другій хвилі. Це занадто великий ризик, на який може піти, хіба що, організатор пампінгу.

Не слід залучати в пампінг всі наявні в розпорядженні активи. Тридцять відсотків-це максимум, яким можна ризикнути при організації і, тим більше, участі в пампінгу.

Висновок

Пампинг – це заняття не для новачків-хом’ячків. Цей досить розкутий спосіб заробити на крипторынке під силу тільки досвідченому трейдеру, який вміє діяти обережно.